30. listopadu 2016

Masáž nožních reflexních zón pomocí léčivých kamenů

K masáži reflexních zón na noze můžete používat velkou ametystovou kouli. Sedněte si na židli a nejdřív si prsty promněte chodidla od prstů až k patě. Jsou-li vaše šlapky v určitých místech citlivé na tlak nebo bolí, patrně se někde ve vašem těle ukrývá nemoc. Nohy jsou totiž jakýsi zmenšený obraz celého vašeho těla. Ke každému orgánu nebo části těla je na noze přiřazena jedna reflexní zóna.

Intenzivním hnětením příslušných reflexních zón můžete pozitivně ovlivňovat konkrétní orgán, popř. přináležející část těla, jako např. oči nebo ledviny, a opět normalizovat tok energie v těle.
Nejlepší je, že vůbec nemusíte znát přesnou polohu reflexních zón, abyste mohli správně a úspěšně provádět masáž. Prostě si mněte prsty chodidla a poté přejížděje oběma nohama po ametystové kouli. "Zpracovávejte" si přitom bolavá místa tak dlouho, dokud neucítíte, že bolesti polevily. Už jenom tím uděláte hodně pro své zdraví! Takto naprosto automaticky spojíte masážní účinek s léčivým působením ametystu.

Ještě lépe se pro masáž nožních reflexních zón hodí ametystová drúza, neboť její hroty mají mimořádný aktivační účinek. Můžete převalovat nohu po drúze položené na podlaze nebo ji vzít do ruky a pevně ji tisknout k reflexním zónám na chodidle. Je však nutné dávat dobrý pozor, aby ostré hrany nebo odštěpky krystalu neporanily nohu.

Masáž nožních reflexních zón ostatně nepomáhá jen při probíhajících nemocích, nýbrž také při jejich prevenci. V případě potřeby ji lze provádět denně.