19. ledna 2017

Med se skořicí

Ve mém oblíbeném časopisu Meduňka (2/2012) jsem našla tento článek

Co dokáže med a skořice

Je zjištěno, že směs medu a skořice pomáhá léčit celou řadu nemocí. Med může být užíván bez jakýchkoliv vedlejších účinků a je snadno dostupný. Někteří vědci jej doporučují jako velmi účinný lék a dokonce potvrdili, že v léčebných dávkách nemůže ublížit ani diabetickým pacientům.

Týdeník World News, vycházející v Kanadě, ve svém vydání datovaném 17. ledna 2011 uveřejnil následující seznam nemocí, které mohou být léčeny medem a skořicí. Ověřily to lékařské studie.

Nemoci srdce
Smíchejte med a mletou skořici a tuto směs si pravidelně mažte na chléb (nejlépe celozrnný) místo džemu nebo marmelády. Výsledkem bude snížení hladiny cholesterolu v krvi a cévách a ochrana před infarktem, event. jeho recidivou. Pravidelné snídaně tohoto typu navíc údajně ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep. V Americe a Kanadě je med v kombinaci s mletou skořicí podáván v domovech pro seniory právě proto, že vrací pružnost jejich cévám a žilám. Při pití čaje s medem a skořicí se také seniorům vylepšila a vypnula pleť.

Artritida
Pacientům s artritidou je denně, ráno a večer, doporučován 1 šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1 malou lžičkou skořice. Podle výsledků průzkumů realizovaného na univerzitě v Copenhavenu bylo zjištěno, že z dvou set pacientů, jimž byla podávána lžíce medu a lžička skořice před snídaní, se jich více než 70 úplně zbavilo bolestí a u některých se dokonce zlepšila i pohyblivost.

Infekce močového měchýře
Při těchto potížích se doporučuje rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít. Tím se infekce vyléčí.

Vysoká hladina cholesterolu
2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2 dl horké vody, které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu, dokázaly snížit jeho hladinu o 10% během dvou hodin. K užívání se doporučuje 3x denně.

Nachlazení
Ti, kdo trpí na časté nachlazení, mohou užívat 3x denně 1 lžíci vlažné vody s medem a se špetkou skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení i chronický kašel a průdušky se pročistí.

Potíže se žaludkem
Med se skořicí úspěšně zabírá i v případě bolesti žaludku a chrání žaludek před vznikem vředů. 1 lžička skořice se 2 lžícemi medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel a rovněž při trávení zabraňují tvoření nadbytečných plynů.

Posílení imunitního systému
Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před napadením viry a bakteriemi. Med obsahuje hodně železa a řadu vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v boji s viry i s bakteriemi. Vědci ve Španělsku zjistili, že med obsahuje látky zabíjející rovněž kmeny chřipky.

Kožní potíže
Ze 3 lžic medu a 1 lžičky skořice se utvoří pasta, která se denně aplikuje na kůži před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy, pásový opar i všechny typy kožních infekcí.

Redukce váhy
Každý den ráno půl hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte 1 šálek čaje nebo vody s medem a skořicí. Pravidelné užívání pomáhá snížit váhu.

Chronická únava
Dále studie ukázaly, že cukr obsažený v medu pomáhá při obnově tělesných sil. Užívání 1 lžíce medu a 1 malé lžičky skořice smíchaných s vodou a užívaných několikrát denně zejména kolem třetí hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita, vedlo rychle k jejímu zvýšení.

Zápach z úst
Lidé v Jižní Africe mají zvyk kloktat ráno horkou vodou se lžící medu a skořice. Jejich dech pak prý zůstává čerstvý po celý den.

POZOR! Pokud skořici užíváte v těhotenství, tak s mírou a opatrně. Skořice je silně zahřívající a prokrvující a při přemíře konzumace může dojít i k potratu. (LR)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :)