24. července 2017

Lunární kalendář 2017 - Srpen

Út 1.8.2017 Štír (voda – list)
·         močový měchýř, močové cesty, pohlavní orgány, konečník, sexualita
·         1.8.2017 Lughnasad
·         Těhotné ženy by se v tomto období měly šetřit a odpočívat.
·         Nekonzumujte kořeněná a ostrá jídla. Zařaďte do jídelníčku tmavé a celozrnné pečivo. Obsahuje látky ovlivňující kvalitu stolice. Jezte hrách: doplníte vlákninu, která přispívá k průchodu potravy střevem. Jezte rýži a těstoviny.
·         Dodržujte pitný režim, pijte čaje na podporu zažívání. Výborným prostředkem pro dezinfekci všech orgánů malé pánve je čaj z lichořeřišnice větší: čajovou lžičku nati zalijte ¼ litrem horké vody, luhujte 15 minut. Pijte 3x denně před jídlem. Čaj je vhodný při zánětech močového měchýře, prostaty a také při nepravidelné menstruaci. Udělejte si postní den.
·         Je důležité vyvarovat se prochladnutí nohou a pánevní oblasti. Vyhýbejte se veřejným plovárnám a koupání vůbec, raději používejte sprchy. Výjimkou jsou léčebné sedací koupele.
·         V tomto období má člověk sklon ke kritickému jednání, zvýšená citlivost a zranitelnost může vést ke krizím. Zvyklosti a rituály se projevují zvlášť výrazně. Přecitlivělí lidé musí počítat s tím, že mohou mít větší problémy než jindy. Vládne voda a moře. Meditace i psychoterapie budou obzvlášť účinné.
·         Kritičnost, impulsivnost, sílí vůle, zvyšuje se hádavost, žárlivost, tendence riskovat. Můžete se cítit náruživější a smyslnější, je to doba vynalézavosti a schopnosti vnímat souvislosti. Postavení Luny není vhodné pro řešení finančních záležitostí, cestování, ani začátek nových akcí či vztahů.
·         Dobře se pere prádlo a odstraňují skvrny i za použití menšího množství pracího prášku.
·         Zalévejte rostliny, zvláště kořenovou zeleninu a košťáloviny. Nesklízejte úrodu.St 2.8. – Čt 3.8.2017 Střelec (oheň – plod)
·         stehna, křížová kost, pánev, kyčle, hýždě, sedací nervy, celková pohyblivost
·         Organismus velmi citlivě reaguje na změny počasí a tlaku. Není vhodné provádět chirurgické zákroky spojené s pohybovým systémem.
·         Vybírejte libové druhy masa, které jsou snadněji stravitelné: ryby, drůbež, telecí nebo jehněčí. Konzumujte ananas a banány, usnadníte zažívání. Udělejte těsto a pečte.
·         Dopřejte tělu relaxaci, vyvarujte se náročných fyzických aktivit, odpočívejte s podloženýma nohama. Prohřívejte organismus, klouby a svaly uvolněte masáží, navštivte saunu, aplikujte celotělové koupele.
·         Zvyšuje se potřeba vymanit se z všednosti a stereotypu. Někteří lidé upadají do nevysvětlitelného neklidu. Je čas na kontakty a pěstování přátelství, cestování, vzdělání a sport. Zejména komunikace s lidmi z cizích zemí, má v této době naději na zdárný průběh. Horoucí láska má také své slovo.
·         Upřímnost, otevřenost, bezstarostnost a smyslnost. Z negativních vlastností výbušnost, hádavost a nezodpovědnost. Doba je vhodná pro právní záležitosti, nové projekty a plány, kontakty se zahraničím, investice, zakládání firem a společností a dohody všeobecně.
·         Sklízejte, uskladňujte a zpracovávejte úrodu. Sklízejte semena, jakmile dozrají.

Pá 4.8. – Ne 6.8.2017 Kozoroh (země – kořen)
·         kostra, kolena, klouby, vazy, šlachy, pokožka
·         Organismus velmi citlivě reaguje na změny počasí a tlaku. Nepřiměřená zátěž kloubů (sport, namáhavá práce) může snadno způsobit jejich úraz.
·         Nejezte kořeněná jídla a čokoládu. Jezte banány a jablka, dodají vám vitamín C, minerály a vlákninu, které jsou důležité pro činnost kosterního svalstva i kvalitu pleti. Konzumujte také mák, ořechy a semena, obsahují vápník, křemík, draslík, hořčík a řadu stopových prvků.
·         Vyvarujte se prochladnutí a nepoužívejte studené sprchy. Aplikujte celotělové koupele – posílíte imunitu a krevní oběh. Udělejte si výživnou pleťovou masku. Zastřihněte a zapilujte si nehty na rukou a nohou.
·         Teď stojí v popředí zaměstnání a obchod. V těchto dnech jde o tradici, autoritu, pravidla, disciplínu. Je ideální doba na pořádání konferencí, seminářů a přednášek i na plánování, organizaci a dlouhodobé obchody. Panuje ale i jistá tendence k pesimismu, nespokojenosti a depresím.
·         Dobré organizační schopnosti, opatrnost, realismus, svědomitost, na druhé straně úzkostlivost a kritičnost. Spíše než city stojí v popředí zaměstnání, obchod, práce, kariéra. Vhodná doba pro zahájení důležitých projektů, studií či jakékoli práce s půdou.
·         sešlapávejte kompost. Sklízejte úrodu.

Po 7.8. – Út 8.8.2017 Vodnář (vzduch – květ) Úplněk
·         lýtka, kotník, bérce, pata, játra, prokrvení dolních končetin
·         7.8.2017 Úplněk
·         Alkohol je v tomto období pro organismus dvojnásob škodlivý. Činnost žlučníku podpořte čajem se smilu písečného: čajovou lžičku nati zalijte ¼ litrem horké vody, luhujte 15 minut. Pijte neslazený, 3x denně před jídlem. Čaj je vhodný při nechutenství, snížené tvorbě žluči, žlučníkových kolikách a také při chronické zácpě.
·         Není vhodné konzumovat mastná a smažená jídla, výrazně totiž zatěžují játra. Odlehčete jídelníček konzumací zeleniny, jezte kapustu a brokolici. Lehká strava podporuje činnost orgánů ústících do tenkého střeva i čištění krve a je vhodná pro osoby trpící onemocněním cév, alergiemi či ekzémy. Udělejte si postní den.
·         Odpočívejte s nohama ve vyšší poloze, podpoříte tím krevní oběh a předejdete lýtkovým křečím. Vyvarujte se dlouhodobého stání.
·         Hlavní slovo nyní dostávají ženy. Dobrá doba pro nové nápady a pro plánování budoucnosti. V popředí je i starost o druhé a zájem o dění kolem nás. Je tvůrčí období, ale i čas na protest a vzpouru i racionální úvahy. Lidé, kteří kladou příliš velký důraz na ideály, se mohou v této době zklamat. Objevuje se ale zvýšený zájem o mystéria a tajemství.
·         Zdvořilost, družnost, citový odstup, láska k umění, zájem o vše zvláštní. Vhodná doba pro nové nápady, plánování budoucnosti a práci mezi lidmi. Vyhněte se jednání s nadřízenými a odložte setkání s přáteli.
·         7.8.2017 – Úplněk – za slunného nebo alespoň teplého počasí, sbírejte bylinky. Řežte květiny na sušení. Oživujte půdu hnojivem.

St 9.8. – Pá 11.8.2017 Ryby (voda – list)
·         nohy, prsty u nohou, chodidla, lymfatický systém
·         Není vhodné provádět očkování a jiné zákroky oslabující lymfatický systém (operace). Očkování je možné vždy 3. – 4. den po období lunárních Ryb.
·         Nejezte mastná a těžce stravitelná jídla. Stimulujte imunitní systém konzumací mléčných výrobků s obsahem lactobacilů. Jezte mák, je významným zdrojem vápníku, který podporuje imunitní systém, má význam pro prevenci vzniku nejrůznějších alergií a podporuje rovněž pohybový aparát.
·         Vitamín C a řadu látek podporující imunitu získáte pitím šípkového čaje, nejlépe louhovaného zastudena: rozdrcené sušené šípky nebo koupený porcovaný čaj necháme vyluhovat ve studené vodě nejlépe přes noc a další den ráno ohřejeme (nevaříme) a důkladně scezený pijeme. Na scezení můžete použít plátýnko, nebo papírový filtr na čaj nebo kafe. Takto připravený čaj má výraznější chuť a zachová si vitaminy.
·         Vyvarujte se pocení a prochlazení. Nepřetěžujte organismus fyzickou námahou. Dopřejte si koupel, masáže a zábaly chodidel. Koupejte se, masírujte, navštivte saunu.
·         Nemyjte si vlasy.
·         Tato doba je dobrá k tomu, aby byl člověk sám a zabýval se spirituálními a mystickými záležitostmi. Někteří lidé jsou v této době vysloveně nespolečenští a drží své emoce pevně pod zámkem. Všeobecně panuje nejistota a nedůvěra. Je čas k meditacím, hledání poznání a třeba i k návštěvě kostela. Je doba snění a tvoření, zpěvu a hudby, vody a moře.
·         Představivost, klid, pohostinnost, romantické naladění, tvořivost, ale také nadměrná přecitlivělost, nerozhodnost a bázlivost, sklony k depresím. Doba vhodná pro samotu, niterné prožitky všeho druhu - umělecké i duchovní. V praktických věcech panuje nejistota a nedůvěra. Není vhodné začínat cokoli nového, spíše se zaměřte na dokončení rozdělané práce.
·         Dobře se pere prádlo a odstraňují skvrny i za použití menšího množství pracího prášku. Uklízejte, myjte okna, podlahy.
·         Zalévejte rostliny. Sázejte a přesazujte rostliny. Oživujte půdu hnojivem.

So 12.8. – Ne 13.8.2017 Beran (oheň – plod)
·         hlava, mozek, obličej, oči, nos, životní síla
·         Kofein je v tomto období pro organismus dvojnásob škodlivý. Není vhodné provádět operační zákroky v oblasti hlavy, krčních obratlů a lymfatických uzlin.
·         Dodržujte pitný režim, bolest hlavy může být způsobena i nedostatečným přísunem tekutin. K posílení krevního oběhu a cév, především zásobujícím mozek, je vhodné užívat čaj z gingko biloba.
·         Omezte konzumaci čokolády, šlehačky a mastných jídel. Dejte si ananas, pomeranče, mandarinky a různé jiné exotické dobroty.
·         Udělejte si čistící pleťovou masku.
·         V těchto dnech pociťují lidé větší potřebu komunikace. Jsou rádi ve společnosti a vrhají se s elánem do různých aktivit. Nadšení ale trvá většinou jen krátkou dobu. Je čas na žár a žhavou lásku, sport a cestování. Bude se dařit obchodu.
·         Ctižádost, temperament, hádavost, impulsivnost, ukvapenost, přelétavost. Příznivá doba pro zahajování nových věcí a iniciování změn. Všeobecně není toto období vhodné pro finanční záležitosti a spory.
·         Sklízejte, uskladňujte a zpracovávejte úrodu. Prořezávejte stromy a keře.

Po 14.8. – Út 15.8.2017 Býk (země – kořen) Couvající Luna
·         hrdlo, mandle, zuby, uši, krk, týl, ramena, čich, chuť
·         Často se vyskytují bolest krku nebo bolesti zubů, které jsou způsobeny meteorologickými vlivy a po uplynutí období lunárního Býka pominou.
·         Nepijte chladné nápoje. Minerální vody a nápoje sycené CO2, nahraďte ovocným čajem s citrónem či limetkou, oslaďte jej medem. Hodně pijte, zejména teplé nápoje. Udělejte si postní den.
·         Uvařte si polévku z kořenové zeleniny, dodáte organismu vlákninu, která zlepšuje průchod potravy trávicím traktem. Šetřete solí, jezte česnek, cibuli, červenou řepu a houby.
·         Vyvarujte se průvanu a balte krk do šátku. Masírujte krční obratle a zahřívejte je teplou vodou. Kloktejte.
·         Zemitý Býk nerad vyvolává změny, nechce se pouštět do riskantních podniků. K čemu se člověk rozhodne a co udělá teď, má dlouhé trvání a jen těžko se to odvolává. Je nejlepší doba na ukládání peněz, plánování rozpočtu, spoření, začátek stavby i jiného dlouhodobého podniku.
·         Citová stabilita, zdvořilost, laskavost, vznešené vystupování, přívětivost, potřeba klidu a jistoty, ale v náročných dnech také umíněnost, touha po majetku a sobectví. Příznivá doba pro investice.
·         Sklízejte, uskladňujte a zpracovávejte úrodu. Likvidujte plevel, kypřete půdu, zakládejte kompost, opravujte ploty. Oživujte půdu hnojivem. Bojujte se škůdci. Pravidelně plejte.

St 16.8.- Čt 17.8.2017 Blíženci (vzduch – květ)
·         plíce, průdušky, horní cesty dýchací, dýchání, paže, ruce
·         Často se vyskytují bolesti na hrudi, problémy s dušností a tvorbou hlenů, které jsou vyvolány meteorologickými vlivy a samy ustoupí po uplynutí období lunárních Blíženců.
·         Omezte konzumaci mléčných výrobků, aby se netvořily hleny. Užívejte vitamín C. Jezte květovou zeleninu, artyčoky a brokolici, která je bohatá na vitamíny. Kořeňte bylinkami s obsahem silice: fenyklem, anýzem či bazalkou. Můžete si dopřát i tmavou čokoládu s vysokým podílem kakaa.
·         Popíjejte Vincentku s medem a cibulovou šťávou.
·         Blíženci přinášejí vzdušné, nestálé až hektické časové rozpětí. Důležité je tedy zůstat u vyjednávání, plánování, při výměně nápadů a činy přesunout na vhodnější dobu. Je čas na nezávazné schůzky, dlouhé telefonáty, ale i na vyřizování korespondence, umělecké řemeslo a nejrůznější tvůrčí činnosti.
·         Nestálé emoce, roztěkanost, zvědavost, neklid, sklon dělat mnoho věcí najednou. Čas vhodný pro jednání, plánování, nezávazné schůzky, cesty a kontakty.
·         Větrejte, uklízejte ve skříních, malujte, lakujte. Uklízejte, myjte okna, podlahy.
·         Bojujte se škůdci.

Pá 18.8. – So 19.8.2017 Rak (voda – list)
·         žaludek, hrudník, mléčné žlázy, žlázy s vnitřní sekrecí, trávení
·         V těchto dnech je doporučeno jíst první jídlo až v 9 hodin ráno, kdy je již žaludek řádně vyprázdněn.
·         Nejezte živočišné tuky a těžká jídla, která zatěžují trávicí trakt. Podporujte trávení, užívejte před jídlem bylinné tinktury a čaje s obsahem hořkých bylin. Jezte listovou zeleninu, mangold a špenát. Trávení podpořte zakysanými výrobky a celozrnným pečivem. Taková strava povzbuzuje činnost orgánů ústících do tenkého střeva – žlučníku a slinivky. Slaďte méně, cukr přijímejte raději v ovoci – banánech či fících. Pijte pročišťující čaje.
·         Tady je Luna ve svém vlastním znamení. Proto se projevují city a lidé se sbližují. V této době jsou ale všichni přecitlivělí a navíc může člověk mít, vzhledem ke své náladě, sklony k přejídání. Je čas věnovat se rodině, domácnosti, vaření, zkrášlování bytu a také svým sběratelským vášním. Nastala vhodná chvíle i na romantiku a volání vody a moře.
·         Družnost, vyrovnanost, citlivost, bystrost a dobrá intuice, na druhou stranu bázlivost, ovlivnitelnost, často náladovost a podrážděnost. Citlivá doba vhodná pro kontakty s rodinou. Dny nejsou dobré pro zahajování dlouhodobě trvajících záležitostí, staveb a půjčování peněz.
·         Dobře se pere prádlo a odstraňují skvrny i za použití menšího množství pracího prášku.
·         18.8.2017 – Přízemí – nepracujte s půdou ani rostlinami. Zalévejte rostliny. Bojujte se škůdci. Nesklízejte úrodu.

Ne 20.8. – Po 21.8.2017 Lev (oheň – plod) Novoluní
·         srdce, krevní oběh, záda, bránice
·         21.8.2017 Novoluní
·         Mezi 11. a 13. hodinou nastává doba maximální aktivity srdečního svalu, proto je v tuto dobu vhodný odpočinek a omezení fyzické i psychické námahy.
·         Nejezte jídla s vysokým obsahem cholesterolu, zvláště máte-li oběhové potíže nebo vysoký krevní tlak. Jezte tropické ovoce – ananas, banány, citrusy, granátová jablka nebo kiwi. Jsou zdrojem vitamínů, antioxidantů a stopových prvků, regulují trávení a podporují výživu srdečního svalu. Udělejte si postní den.
·         Místo kávy pijte meltu, která pomáhá čistit krev a méně zatěžuje srdce.
·         Zastřihněte si konečky vlasů, budou silnější a zdravější.
·         Teď je na řadě zábava a radost ze života. Ale toto znamení vyvolává mimo jiné i ochranné instinkty a potřebu starat se o slabší. Bude se dařit prodej i společenských setkání. Je vhodné uspořádat piknik, slavnost i ples. Také pěstování přátelství a žhavá láska je na místě. Je čas na trochu luxusu, nákupy bez cíle, sport a tanec.
·         Sílí štědrá, ušlechtilá, silná, ctižádostivá, důvěřivá a tvořivá povaha, předností je zdravý rozum a spolehlivá paměť. City jsou vyjadřovány dramaticky. Charakteristické jsou zvýšené organizační schopnosti, roste podnikavost, na druhé straně také vznětlivost a arogance, potřeba dominovat a poučovat druhé. Vhodná doba pro obchodování, konkurzy či zkoušky.
·         Prořezávejte stromy a keře.

Út 22.8. – St 23.8.2017 Panna (země – kořen)
·         slinivka, slezina, tlusté a tenké střevo, nervový systém
·         Nejezte tučná, mastná jídla a nepřejídejte se. Konzumujte vlákninu, pročistěte trávicí trakt Psylliem, jablečnou vlákninou nebo si dejte jablíčko. Udělejte si ovocný salát, který můžete buď nesladit vůbec, nebo osladit medem. Kořeňte bylinkami podporující trávení – majoránkou, saturejkou, tymiánem.
·         Zvyšte příjem čisté pramenité vody. Pijte pročišťující čaje.
·         Upravte si vlasy, sestřih i trvalá déle vydrží.
·         Tato doba není jednoduchá. Potřeba kontaktu se dobře nesnáší se zdrženlivostí tohoto znamení. Ale je to dobrá doba pro maličkosti, detaily, organizaci, soustředění a povinnosti. Péče o domácnost a rodinu je v popředí, stejně jako opatření podporující zdraví. Není pravá chvíle pro nezávislé a kreativní podnikání. Psaní dopisů, drobné opravy a učení jsou nyní vhodné činnosti.
·         Náročnost, pracovitost, pořádkumilovnost, schopnost věnovat se detailům, výborná paměť a pozorovací smysl. Vhodná fáze pro organizační činnost, koncentraci, dotažení věcí, naopak nevhodná pro nezávislé a kreativní záležitosti.
·         Sázejte a přesazujte rostliny. Sázejte stromy.

Čt 24.8. – So 26.8.2017 Váhy (vzduch – květ)
·         ledviny, čištění krve, rovnováha tělesných tekutin
·         V tomto období je nutné dbát především na pitný režim. Pijte bylinné čaje, které podporují tvorbu moči: z mateřídoušky, hluchavky nebo bezu. Tyto bylinky působí velmi mírně, můžete je vzájemně kombinovat. Čaje z nich jsou lahodné a vhodné i pro děti. Připravte je zalitím čajové lžičky bylinky ¼ litrem vody, luhujte 15 minut. Udělejte si postní den.
·         Zvyšte příjem vitamínu C. Podpořte imunitu konzumací ovoce a zeleniny. Jezte kořenovou zeleninu: celer, mrkev a petržel podporují činnost ledvin a dezinfikují močové ústrojí. Udělejte těsto a pečte.
·         Vyvarujte se prochladnutí bederní oblasti. Pobývejte na čerstvém vzduchu. Udělejte si výživnou pleťovou masku.
·         Je čas na nové romance, přátelství i partnerství. Vyhněte se konfliktům, žárlivým výstupům a majetnickým reakcím. Není snadné zůstat nyní zcela objektivní. Všichni by se měli uvolnit a udělat si také chvíli pro sebe. Panuje zvýšená vnímavost ke všemu krásnému i luxusnímu, je vhodná doba na zkrášlování bytu, požitek z umění i na plesy a slavnosti.
·         Umělecké sklony, kultivovanost, jasné názory, schopnost vyjednávat, upřímnost. Ve špatném nastavení nadměrná citlivost a sklon k netrpělivosti. Doba není vhodná pro řešení zásadních otázek či problémů, příznivá pro nové vztahy, romance, přátelství a kontakty.
·         Větrejte, uklízejte ve skříních, malujte, lakujte.
·         Vysaďte cibuloviny.

Ne 27.8. – Po 28.8.2017 Štír (voda – list)
·         močový měchýř, močové cesty, pohlavní orgány, konečník, sexualita
·         Těhotné ženy by se v tomto období měly šetřit a odpočívat.
·         Nekonzumujte kořeněná a ostrá jídla. Zařaďte do jídelníčku tmavé a celozrnné pečivo. Obsahuje látky ovlivňující kvalitu stolice. Jezte hrách: doplníte vlákninu, která přispívá k průchodu potravy střevem. Jezte rýži a těstoviny.
·         Dodržujte pitný režim, pijte čaje na podporu zažívání. Výborným prostředkem pro dezinfekci všech orgánů malé pánve je čaj z lichořeřišnice větší: čajovou lžičku nati zalijte ¼ litrem horké vody, luhujte 15 minut. Pijte 3x denně před jídlem. Čaj je vhodný při zánětech močového měchýře, prostaty a také při nepravidelné menstruaci.
·         Je důležité vyvarovat se prochladnutí nohou a pánevní oblasti. Vyhýbejte se veřejným plovárnám a koupání vůbec, raději používejte sprchy. Výjimkou jsou léčebné sedací koupele.
·         V tomto období má člověk sklon ke kritickému jednání, zvýšená citlivost a zranitelnost může vést ke krizím. Zvyklosti a rituály se projevují zvlášť výrazně. Přecitlivělí lidé musí počítat s tím, že mohou mít větší problémy než jindy. Vládne voda a moře. Meditace i psychoterapie budou obzvlášť účinné.
·         Kritičnost, impulsivnost, sílí vůle, zvyšuje se hádavost, žárlivost, tendence riskovat. Můžete se cítit náruživější a smyslnější, je to doba vynalézavosti a schopnosti vnímat souvislosti. Postavení Luny není vhodné pro řešení finančních záležitostí, cestování, ani začátek nových akcí či vztahů.
·         Dobře se pere prádlo a odstraňují skvrny i za použití menšího množství pracího prášku.
·         Zalévejte rostliny. Nesklízejte úrodu na uskladnění, pouze k okamžité spotřebě.

Út 29.8. – Čt 31.8.2017 Střelec (oheň – plod) Dorůstající Luna
·         stehna, křížová kost, pánev, kyčle, hýždě, sedací nervy, celková pohyblivost
·         Organismus velmi citlivě reaguje na změny počasí a tlaku. Není vhodné provádět chirurgické zákroky spojené s pohybovým systémem.
·         Vybírejte libové druhy masa, které jsou snadněji stravitelné: ryby, drůbež, telecí nebo jehněčí. Konzumujte ananas a banány, usnadníte zažívání. Udělejte si postní den. Udělejte těsto a pečte.
·         Dopřejte tělu relaxaci, vyvarujte se náročných fyzických aktivit, odpočívejte s podloženýma nohama. Prohřívejte organismus, klouby a svaly uvolněte masáží, navštivte saunu, aplikujte celotělové koupele.
·         Zvyšuje se potřeba vymanit se z všednosti a stereotypu. Někteří lidé upadají do nevysvětlitelného neklidu. Je čas na kontakty a pěstování přátelství, cestování, vzdělání a sport. Zejména komunikace s lidmi z cizích zemí, má v této době naději na zdárný průběh. Horoucí láska má také své slovo.
·         Upřímnost, otevřenost, bezstarostnost a smyslnost. Z negativních vlastností výbušnost, hádavost a nezodpovědnost. Doba je vhodná pro právní záležitosti, nové projekty a plány, kontakty se zahraničím, investice, zakládání firem a společností a dohody všeobecně.
·         Sklízejte, uskladňujte a zpracovávejte úrodu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář a přeji krásný den :)