30. června 2019

Lunární kalendář 2019 - ČervenecPo 1.7. – Út 2.7.2019 Blíženci (vzduch – květ) Novoluní
·                2.7.2019 Novoluní
·                Orgány: plíce, průdušky, horní cesty dýchací, dýchání, paže, ruce
·                Zdraví: Často se vyskytují bolesti na hrudi, problémy s dušností a tvorbou hlenů, které jsou vyvolány meteorologickými vlivy a samy ustoupí po uplynutí období lunárních Blíženců.
·                Jídlo a pití: Udělejte si postní den. Omezte konzumaci mléčných výrobků, aby se netvořily hleny. Užívejte vitamín C. Jezte květovou zeleninu (květák, brokolice). Kořeňte bylinkami s obsahem silice: fenyklem, anýzem či bazalkou. Můžete si dopřát i tmavou čokoládu s vysokým podílem kakaa. Popíjejte Vincentku.
·                Emoce: Blíženci přinášejí vzdušné, nestálé až hektické časové rozpětí. Důležité je tedy zůstat u vyjednávání, plánování, při výměně nápadů a činy přesunout na vhodnější dobu. Nestálé emoce, roztěkanost, zvědavost, neklid, sklon dělat mnoho věcí najednou.
·                Život: Je čas na nezávazné schůzky, dlouhé telefonáty, ale i na vyřizování korespondence, umělecké řemeslo a nejrůznější tvůrčí činnosti. Čas vhodný pro jednání, plánování, nezávazné schůzky, cesty a kontakty.
·                Krása:
·                Domácnost: Větrejte. Uklízejte ve skříních, uložte sezonní oblečení. Malujte a lakujte. Uklízejte, myjte okna a podlahy.
·                Zahrada: Bojujte se škůdci. Sklízejte úrodu. 2.7.2019 - Novoluní - ošetřete nemocné nebo špatně rostoucí rostliny.


St 3.7. – Čt 4.7.2019 Rak (voda – list)
·                Orgány: žaludek, hrudník, mléčné žlázy, žlázy s vnitřní sekrecí, trávení
·                Zdraví: V těchto dnech je doporučeno jíst první jídlo až v 9 hodin ráno, kdy je již žaludek řádně vyprázdněn.
·                Jídlo a pití: Pijte pročišťující čaje. Nejezte živočišné tuky a těžká jídla, která zatěžují trávicí trakt. Podporujte trávení, užívejte před jídlem bylinné tinktury a čaje s obsahem hořkých bylin. Jezte listovou zeleninu. Trávení podpořte zakysanými výrobky a celozrnným pečivem. Taková strava povzbuzuje činnost orgánů ústících do tenkého střeva – žlučníku a slinivky. Slaďte méně, cukr přijímejte raději v ovoci.
·                Emoce: Tady je Luna ve svém vlastním znamení. Proto se projevují city a lidé se sbližují. V této době jsou ale všichni přecitlivělí a navíc může člověk mít, vzhledem ke své náladě, sklony k přejídání. Družnost, vyrovnanost, citlivost, bystrost a dobrá intuice, na druhou stranu bázlivost, ovlivnitelnost, často náladovost a podrážděnost. Citlivá doba vhodná pro kontakty s rodinou.
·                Život: Je čas věnovat se rodině, domácnosti, vaření, zkrášlování bytu a také svým sběratelským vášním. Nastala vhodná chvíle i na romantiku a volání vody a moře. Dny nejsou dobré pro zahajování dlouhodobě trvajících záležitostí, staveb a půjčování peněz.
·                Krása:
·                Domácnost: Dobře se pere prádlo a odstraňují skvrny i za použití menšího množství pracího prášku.
·                Zahrada: Zalévejte rostliny. Sázejte a přesazujte rostliny. Nesklízejte úrodu.

Pá 5.7. – So 6.7.2019 Lev (oheň – plod)
·                Orgány: srdce, krevní oběh, záda, bránice
·                Zdraví: Mezi 11. a 13. hodinou nastává doba maximální aktivity srdečního svalu, proto je v tuto dobu vhodný odpočinek a omezení fyzické i psychické námahy.
·                Jídlo a pití: Nejezte jídla s vysokým obsahem cholesterolu, zvláště máte-li oběhové potíže nebo vysoký krevní tlak. Jezte ovoce. Jsou zdrojem vitamínů, antioxidantů a stopových prvků, regulují trávení a podporují výživu srdečního svalu. Místo kávy pijte meltu, která pomáhá čistit krev a méně zatěžuje srdce. Udělějte těsto a pečte.
·                Emoce: Teď je na řadě zábava a radost ze života. Ale toto znamení vyvolává mimo jiné i ochranné instinkty a potřebu starat se o slabší. Sílí štědrá, ušlechtilá, silná, ctižádostivá, důvěřivá a tvořivá povaha, předností je zdravý rozum a spolehlivá paměť. City jsou vyjadřovány dramaticky. Charakteristické jsou zvýšené organizační schopnosti, roste podnikavost, na druhé straně také vznětlivost a arogance, potřeba dominovat a poučovat druhé.
·                Život: Bude se dařit prodej i společenských setkání. Je vhodné uspořádat piknik, slavnost i ples. Také pěstování přátelství a žhavá láska je na místě. Je čas na trochu luxusu, nákupy bez cíle, sport a tanec. Vhodná doba pro obchodování, konkurzy či zkoušky.
·                Krása: Zastřihněte si konečky vlasů, budou silnější a zdravější.
·                Domácnost:
·                Zahrada: 5.7.2019 - Přízemí - nepracujte s půdou ani rostlinami. 6.7.2019 - vysazujte jahodníky. Pečujte o trávník.

Ne 7.7. – Po 8.7.2019 Panna (země – kořen)
·                Orgány: slinivka, slezina, tlusté a tenké střevo, nervový systém
·                Zdraví: Nejezte tučná, mastná jídla a nepřejídejte se.
·                Jídlo a pití: Pijte pročišťující čaje. Konzumujte vlákninu, pročistěte trávicí trakt Psylliem, jablečnou vlákninou nebo si dejte jablíčko. Udělejte si ovocný salát, který můžete buď nesladit vůbec, nebo osladit medem. Kořeňte bylinkami podporující trávení – majoránkou, saturejkou, tymiánem.
·                Emoce: Tato doba není jednoduchá. Potřeba kontaktu se dobře nesnáší se zdrženlivostí tohoto znamení. Ale je to dobrá doba pro maličkosti, detaily, organizaci, soustředění a povinnosti. Náročnost, pracovitost, pořádkumilovnost, schopnost věnovat se detailům, výborná paměť a pozorovací smysl.
·                Život: Péče o domácnost a rodinu je v popředí, stejně jako opatření podporující zdraví. Není pravá chvíle pro nezávislé a kreativní podnikání. Psaní dopisů, drobné opravy a učení jsou nyní vhodné činnosti. Vhodná fáze pro organizační činnost, koncentraci, dotažení věcí, naopak nevhodná pro nezávislé a kreativní záležitosti.
·                Krása: Upravte si vlasy, sestřih i trvalá déle vydrží.
·                Domácnost:
·                Zahrada: Sázejte stromy. Okopávejte zeleninu, přesazujte a vysazujte.

Út 9.7. – St 10.7.2019 Váhy (vzduch – květ) Dorůstající Luna
·                Orgány: ledviny, čištění krve, rovnováha tělesných tekutin
·                Zdraví: Vyvarujte se prochladnutí bederní oblasti. Pobývejte na čerstvém vzduchu.
·                Jídlo a pití: Udělejte si postní den. V tomto období je nutné dbát především na pitný režim. Pijte bylinné čaje, které podporují tvorbu moči: z mateřídoušky, hluchavky nebo bezu. Tyto bylinky působí velmi mírně, můžete je vzájemně kombinovat. Zvyšte příjem vitamínu C. Podpořte imunitu konzumací ovoce a zeleniny. Jezte kořenovou zeleninu: celer, mrkev a petržel podporují činnost ledvin a dezinfikují močové ústrojí. Upečte těsto a pečte.
·                Emoce: Je čas na nové romance, přátelství i partnerství. Vyhněte se konfliktům, žárlivým výstupům a majetnickým reakcím. Není snadné zůstat nyní zcela objektivní. Všichni by se měli uvolnit a udělat si také chvíli pro sebe. Panuje zvýšená vnímavost ke všemu krásnému i luxusnímu. Umělecké sklony, kultivovanost, jasné názory, schopnost vyjednávat, upřímnost. Ve špatném nastavení nadměrná citlivost a sklon k netrpělivosti. Doba není vhodná pro řešení zásadních otázek či problémů, příznivá pro nové vztahy, romance, přátelství a kontakty.
·                Život:  Je vhodná doba na zkrášlování bytu, požitek z umění i na plesy a slavnosti.
·                Krása: Udělejte si čistící pleťovou masku.
·                Domácnost: Větrejte, uklízejte ve skříních, uložte sezónní oblečení, malujte, lakujte. Uklízejte, myjte okna a podlahy.
·                Zahrada: Sázejte a přesazujte rostliny.

Čt 11.7. – Pá 12.7.2019 Štír (voda – list)
·                Orgány: močový měchýř, močové cesty, pohlavní orgány, konečník, sexualita
·                Zdraví: Těhotné ženy by se v tomto období měly šetřit a odpočívat. Je důležité vyvarovat se prochladnutí nohou a pánevní oblasti. Vyhýbejte se veřejným plovárnám a koupání vůbec, raději používejte sprchy. Výjimkou jsou léčebné sedací koupele.
·                Jídlo a pití: Nekonzumujte kořeněná a ostrá jídla. Zařaďte do jídelníčku tmavé a celozrnné pečivo. Obsahuje látky ovlivňující kvalitu stolice. Jezte hrách: doplníte vlákninu, která přispívá k průchodu potravy střevem. Jezte rýži a těstoviny. Dodržujte pitný režim, pijte čaje na podporu zažívání a močových cest.
·                Emoce: V tomto období má člověk sklon ke kritickému jednání, zvýšená citlivost a zranitelnost může vést ke krizím. Zvyklosti a rituály se projevují zvlášť výrazně. Přecitlivělí lidé musí počítat s tím, že mohou mít větší problémy než jindy. Vládne voda a moře. Meditace i psychoterapie budou obzvlášť účinné. Kritičnost, impulsivnost, sílí vůle, zvyšuje se hádavost, žárlivost, tendence riskovat. Můžete se cítit náruživější a smyslnější, je to doba vynalézavosti a schopnosti vnímat souvislosti.
·                Život: Postavení Luny není vhodné pro řešení finančních záležitostí, cestování, ani začátek nových akcí či vztahů.
·                Krása:
·                Domácnost: Dobře se pere prádlo a odstraňují skvrny i za použití menšího množství pracího prášku. Uklízejte, myjte okna a podlahy.
·                Zahrada: Zalévejte rostliny. Sázejte a přesazujte rostliny.

So 13.7. – Ne 14.7.2019 Střelec (oheň – plod)
·                Orgány: stehna, křížová kost, pánev, kyčle, hýždě, sedací nervy, celková pohyblivost
·                Zdraví: Organismus velmi citlivě reaguje na změny počasí a tlaku. Není vhodné provádět chirurgické zákroky spojené s pohybovým systémem. Dopřejte tělu relaxaci, vyvarujte se náročných fyzických aktivit, odpočívejte s podloženýma nohama. Prohřívejte organismus, klouby a svaly uvolněte masáží, navštivte saunu, aplikujte celotělové koupele.
·                Jídlo a pití: Vybírejte libové druhy masa, které jsou snadněji stravitelné: ryby, drůbež, telecí nebo jehněčí. Konzumujte ovoce a zeleninu, usnadníte zažívání. Upečte těsto a pečte.
·                Emoce: Zvyšuje se potřeba vymanit se z všednosti a stereotypu. Někteří lidé upadají do nevysvětlitelného neklidu. Je čas na kontakty a pěstování přátelství, cestování, vzdělání a sport. Zejména komunikace s lidmi z cizích zemí, má v této době naději na zdárný průběh. Horoucí láska má také své slovo. Upřímnost, otevřenost, bezstarostnost a smyslnost. Z negativních vlastností výbušnost, hádavost a nezodpovědnost.
·                Život: Doba je vhodná pro právní záležitosti, nové projekty a plány, kontakty se zahraničím, investice, zakládání firem a společností a dohody všeobecně.
·                Krása:
·                Domácnost:
·                Zahrada: Sklízejte, uskladňujte a zpracovávejte úrodu. Zasaďte jahodníky.

Po 15.7. – St 17.7.2019 Kozoroh (země – kořen) Úplněk
·                16.7.2019 Úplněk
·                Orgány: kostra, kolena, klouby, vazy, šlachy, pokožka
·                Zdraví: Organismus velmi citlivě reaguje na změny počasí a tlaku. Nepřiměřená zátěž kloubů (sport, namáhavá práce) může snadno způsobit jejich úraz. Vyvarujte se prochladnutí a nepoužívejte studené sprchy. Aplikujte celotělové koupele – posílíte imunitu a krevní oběh.
·                Jídlo a pití: Udělejte si postní den. Nejezte kořeněná jídla a čokoládu. Jezte ovoce, dodají vám vitamín C, minerály a vlákninu, které jsou důležité pro činnost kosterního svalstva i kvalitu pleti. Konzumujte také mák, ořechy a semena, obsahují vápník, křemík, draslík, hořčík a řadu stopových prvků.
·                Emoce: Teď stojí v popředí zaměstnání a obchod. V těchto dnech jde o tradici, autoritu, pravidla, disciplínu. Je ideální doba na pořádání konferencí, seminářů a přednášek i na plánování, organizaci a dlouhodobé obchody. Panuje ale i jistá tendence k pesimismu, nespokojenosti a depresím. Dobré organizační schopnosti, opatrnost, realismus, svědomitost, na druhé straně úzkostlivost a kritičnost.
·                Život: Spíše než city stojí v popředí zaměstnání, obchod, práce, kariéra. Vhodná doba pro zahájení důležitých projektů a studií.
·                Krása: Zastřihněte a zapilujte si nehty na rukou a na nohou. Zbavujte se chloupků, porostou pomaleji. Udělejte si výživnou pleťovou masku.
·                Domácnost:
·                Zahrada: Likvidujte plevel, kypřete půdu, zakládejte kompost, opravujte ploty. Oživujte půdu hnojivem. Sklízejte kořenovou zeleninu. 16.7.2019 - Úplněk - nesázejte, přihnojujte, sbírejte bylinky.

Čt 18.7. – Pá 19.7.2019 Vodnář (vzduch – květ)
·                Orgány: lýtka, kotník, bérce, pata, játra, prokrvení dolních končetin
·                Zdraví: Alkohol je v tomto období pro organismus dvojnásob škodlivý. Odpočívejte s nohama ve vyšší poloze, podpoříte tím krevní oběh a předejdete lýtkovým křečím. Vyvarujte se dlouhodobého stání.
·                Jídlo a pití: Není vhodné konzumovat mastná a smažená jídla, výrazně totiž zatěžují játra. Odlehčete jídelníček konzumací zeleniny. Lehká strava podporuje činnost orgánů ústících do tenkého střeva i čištění krve a je vhodná pro osoby trpící onemocněním cév, alergiemi či ekzémy.  
·                Emoce: Hlavní slovo nyní dostávají ženy. Dobrá doba pro nové nápady a pro plánování budoucnosti. V popředí je i starost o druhé a zájem o dění kolem nás. Je tvůrčí období, ale i čas na protest a vzpouru i racionální úvahy. Lidé, kteří kladou příliš velký důraz na ideály, se mohou v této době zklamat. Objevuje se ale zvýšený zájem o mystéria a tajemství. Zdvořilost, družnost, citový odstup, láska k umění, zájem o vše zvláštní.
·                Život: Vhodná doba pro nové nápady, plánování budoucnosti a práci mezi lidmi. Vyhněte se jednání s nadřízenými a odložte setkání s přáteli.
·                Krása: Udělejte si čistící pleťovou masku.
·                Domácnost: Větrejte. Uklízejte ve skříních, uložte sezonní oblečení. Uklízejte, myjte okna a podlahy. Malujte a lakujte.
·                Zahrada: Bojujte se škůdci. Sklízejte a zpracovávejte úrodu.

So 20.7. – Po 22.7.2019 Ryby (voda – list)
·                Orgány: nohy, prsty u nohou, chodidla, lymfatický systém
·                Zdraví: Není vhodné provádět očkování a jiné zákroky oslabující lymfatický systém (operace). Očkování je možné vždy 3. – 4. den po období lunárních Ryb. Vyvarujte se pocení a prochlazení. Nepřetěžujte organismus fyzickou námahou. Dopřejte si masáže a zábaly chodidel. Navštivte saunu.
·                Jídlo a pití: Nejezte mastná a těžce stravitelná jídla. Stimulujte imunitní systém konzumací mléčných výrobků s obsahem lactobacilů. Jezte mák, je významným zdrojem vápníku, který podporuje imunitní systém, má význam pro prevenci vzniku nejrůznějších alergií a podporuje rovněž pohybový aparát. Vitamín C a řadu látek podporující imunitu získáte pitím šípkového čaje, nejlépe louhovaného zastudena. Takto připravený čaj má výraznější chuť a zachová si vitaminy.
·                Emoce: Tato doba je dobrá k tomu, aby byl člověk sám a zabýval se spirituálními a mystickými záležitostmi. Někteří lidé jsou v této době vysloveně nespolečenští a drží své emoce pevně pod zámkem. Všeobecně panuje nejistota a nedůvěra. Představivost, klid, pohostinnost, romantické naladění, tvořivost, ale také nadměrná přecitlivělost, nerozhodnost a bázlivost, sklony k depresím. Doba vhodná pro samotu, niterné prožitky všeho druhu - umělecké i duchovní. V praktických věcech panuje nejistota a nedůvěra.
·                Život: Je čas k meditacím, hledání poznání a třeba i k návštěvě kostela. Je doba snění a tvoření, zpěvu a hudby, vody a moře. Není vhodné začínat cokoli nového, spíše se zaměřte na dokončení rozdělané práce.
·                Krása: Nemyjte si vlasy.
·                Domácnost: Dobře se pere prádlo a odstraňují skvrny i za použití menšího množství pracího prášku. Uklízejte, myjte okna a podlahy.
·                Zahrada: Zalévejte rostliny. Nesklízejte úrodu, pouze k okamžité spotřebě. Vhodný čas na vyvážení hnoje a močůvky.

Út 23.7. – St 24.7.2019 Beran (oheň – plod)
·                Orgány: hlava, mozek, obličej, oči, nos, životní síla
·                Zdraví: Není vhodné provádět operační zákroky v oblasti hlavy, krčních obratlů a lymfatických uzlin.
·                Jídlo a pití: Kofein je v tomto období pro organismus dvojnásob škodlivý. Dodržujte pitný režim, bolest hlavy může být způsobena i nedostatečným přísunem tekutin. Omezte konzumaci čokolády, šlehačky a mastných jídel. Dejte si ovoce a zeleninu.
·                Emoce: V těchto dnech pociťují lidé větší potřebu komunikace. Jsou rádi ve společnosti a vrhají se s elánem do různých aktivit. Nadšení ale trvá většinou jen krátkou dobu. Je čas na žár a žhavou lásku. Ctižádost, temperament, hádavost, impulsivnost, ukvapenost, přelétavost. Příznivá doba pro zahajování nových věcí a iniciování změn.
·                Život: Bude se dařit sportu, cestování a obchodu. Všeobecně není toto období vhodné pro finanční záležitosti a spory.
·                Krása: Udělejte si čistící pleťovou masku.
·                Domácnost:
·                Zahrada: Sklízejte, uskladňujte a zpracovávejte úrodu. Prořezávejte stromy a keře.

ČT 25.7. – So 27.7.2019 Býk (země – kořen) Couvající Luna
·                Orgány: hrdlo, mandle, zuby, uši, krk, týl, ramena, čich, chuť
·                Zdraví: Často se vyskytují bolest krku nebo bolesti zubů, které jsou způsobeny meteorologickými vlivy a po uplynutí období lunárního Býka pominou. Vyvarujte se průvanu a balte krk do šátku. Masírujte krční obratle a zahřívejte je teplou vodou. Kloktejte.
·                Jídlo a pití: Udělejte si postní den. Nepijte chladné nápoje. Minerální vody a nápoje sycené CO2, nahraďte ovocným čajem s citrónem či limetkou, oslaďte jej medem. Hodně pijte, zejména teplé nápoje.Uvařte si polévku z kořenové zeleniny, dodáte organismu vlákninu, která zlepšuje průchod potravy trávicím traktem. Šetřete solí, jezte česnek, cibuli, červenou řepu a houby.
·                Emoce: Zemitý Býk nerad vyvolává změny, nechce se pouštět do riskantních podniků. K čemu se člověk rozhodne a co udělá teď, má dlouhé trvání a jen těžko se to odvolává. Citová stabilita, zdvořilost, laskavost, vznešené vystupování, přívětivost, potřeba klidu a jistoty, ale v náročných dnech také umíněnost, touha po majetku a sobectví.
·                Život: Je nejlepší doba na ukládání peněz, plánování rozpočtu, spoření, začátek stavby i jiného dlouhodobého podniku. Příznivá doba pro investice.
·                Krása:
·                Domácnost:
·                Zahrada: Sklízejte, uskladňujte a zpracovávejte úrodu. Oživujte půdu hnojivem. Bojujte se škůdci.

Ne 28.7. – Po 29.7.2019 Blíženci (vzduch – květ)
·                Orgány: plíce, průdušky, horní cesty dýchací, dýchání, paže, ruce
·                Zdraví: Často se vyskytují bolesti na hrudi, problémy s dušností a tvorbou hlenů, které jsou vyvolány meteorologickými vlivy a samy ustoupí po uplynutí období lunárních Blíženců.
·                Jídlo a pití: Udělejte si postní den. Omezte konzumaci mléčných výrobků, aby se netvořily hleny. Užívejte vitamín C. Jezte květovou zeleninu (květák, brokolice). Kořeňte bylinkami s obsahem silice: fenyklem, anýzem či bazalkou. Můžete si dopřát i tmavou čokoládu s vysokým podílem kakaa. Popíjejte Vincentku.
·                Emoce: Blíženci přinášejí vzdušné, nestálé až hektické časové rozpětí. Důležité je tedy zůstat u vyjednávání, plánování, při výměně nápadů a činy přesunout na vhodnější dobu. Nestálé emoce, roztěkanost, zvědavost, neklid, sklon dělat mnoho věcí najednou.
·                Život: Je čas na nezávazné schůzky, dlouhé telefonáty, ale i na vyřizování korespondence, umělecké řemeslo a nejrůznější tvůrčí činnosti. Čas vhodný pro jednání, plánování, nezávazné schůzky, cesty a kontakty.
·                Krása:
·                Domácnost: Uklízejte ve skříních, uložte sezonní oblečení. Uklízejte, myjte okna a podlahy.
·                Zahrada: Bojujte se škůdci.

Út 30.7. – 31.7.2019 Rak (voda – list)
·                31.7.2019 Lughnasad
·                Orgány: žaludek, hrudník, mléčné žlázy, žlázy s vnitřní sekrecí, trávení
·                Zdraví: V těchto dnech je doporučeno jíst první jídlo až v 9 hodin ráno, kdy je již žaludek řádně vyprázdněn.
·                Jídlo a pití: Pijte pročišťující čaje. Nejezte živočišné tuky a těžká jídla, která zatěžují trávicí trakt. Podporujte trávení, užívejte před jídlem bylinné tinktury a čaje s obsahem hořkých bylin. Jezte listovou zeleninu. Trávení podpořte zakysanými výrobky a celozrnným pečivem. Taková strava povzbuzuje činnost orgánů ústících do tenkého střeva – žlučníku a slinivky. Slaďte méně, cukr přijímejte raději v ovoci.
·                Emoce: Tady je Luna ve svém vlastním znamení. Proto se projevují city a lidé se sbližují. V této době jsou ale všichni přecitlivělí a navíc může člověk mít, vzhledem ke své náladě, sklony k přejídání. Družnost, vyrovnanost, citlivost, bystrost a dobrá intuice, na druhou stranu bázlivost, ovlivnitelnost, často náladovost a podrážděnost. Citlivá doba vhodná pro kontakty s rodinou.
·                Život: Je čas věnovat se rodině, domácnosti, vaření, zkrášlování bytu a také svým sběratelským vášním. Nastala vhodná chvíle i na romantiku a volání vody a moře. Dny nejsou dobré pro zahajování dlouhodobě trvajících záležitostí, staveb a půjčování peněz.
·                Krása:
·                Domácnost: Dobře se pere prádlo a odstraňují skvrny i za použití menšího množství pracího prášku.
·                Zahrada: Zalévejte rostliny. Sázejte a přesazujte rostliny. Prořezávejte stromy a keře. Bojujte se škůdci. Nesklízejte úrodu.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář a přeji krásný den :)