29. listopadu 2016

Očista vůní

Čich je náš nejprimitivnější smysl. Souvisí s tzv. plazím mozkem, mozkovým kmenem, nejinstinktivnější částí našeho mozku. Vůně má schopnost rychle a do hloubky změnit vědomí, neboť pracuje na rovině instinktů. Každá bylina nebo květina vydává svou charakteristickou vůni. Každé takové vůni připisuje tradice určitý význam a použití. Klidně se touto tradicí řiďte, ale současně vždy následujte své pocity, které vám řeknou, co je pro vás nejlepší.

Kadidlo
Je několik způsobů, jak získat vůni pro očistný rituál. Jedním z nich je užití kadidla, vyrobeného ze sušených rostlin.Jejich vůni lze zvýraznit, pokapeme-li je esenciálními oleji. Potřebujeme k tomu kadidlo, kadidelnici a plochý kousek dřevěného uhlí. Vše lze běžně najít v orientálních nebo ezoterických obchodech. Podržte uhlí v kleštích a opalujte jednu stranu nad svíčkou, dokud nezačne žhnout. Uložte uhlí do kadidelnice a nasypte na plochu trochu kadidla - uhlí kadidlo zahřeje. Do vzduchu se vznese magická vůně a vy ji můžete nechat linout po příslušné oblasti.

Vonné tyčinky jsou formou pevného kadidla. Jsou velmi praktické, přestože se na jejich složení nelze vždy spolehnout a některé naopak příšerně páchnou!

Esenciální oleje
Pálení kadidla je skvělé pro cílené rituály. Chceme-li však prostě vytvořit příjemnou atmosféru, představuje dobrou volbu esenciální olej, zahřátý v aromalampě. Tato lampa ohřívá vodu, do níž se přidá několik kapek esenciálního oleje, a po dlouhý čas tak uvolňuje příjemnou vůni. Esenciální oleje se získávají z rostlinných výtažků. Přestože většina olejů působí mírně, některé mohou účinkovat silně, a musíme s nimi nakládat opatrně. Mohou způsobit alergii, zhoršit zdravotní stav nebo v případě těhotenství vyvolat nepříjemné komplikace.