3. prosince 2016

Aventurin

Aventurin červený


 • dává nám rozpoznat vlastní individualitu a plně ji prožívat
 • uvolňuje emocionální bloky
 • dodává životnost a vitalita
 • obohacuje mezilidské vztahy
 • prohlubuje sexuální prožitky
Červený aventurin dodává životnost a udržuje život v chodu. Otevírá nám cestu k vzájemné interakci mezi přírodou a člověkem a mezi mužskou a ženskou energií a pomáhá rozpoznat a vyjádřit v této souhře vlastní individualitu. Všude uvede znovu do pohybu zablokované pocity a energie, a stejně jako voda oplodňuje zemi a dává z ní vyrůst nejrozmanitějším individuálním formám, obohacuje i volný proud našich pocitů projevy naši osobnosti a tím i život člověka, s nímž jsme v kontaktu.
Červený aventurin kromě toho uvolňuje sexuální blokády a pomáhá nám projevit tak vlastní osobnost i v této oblasti. Sexuálnímu životu tudíž dodává novou vitalitu.
Oživuje základní čakru
Červený aventurin má oživující účinek na pohlavní žlázy, které se spolupodílejí na funkci a tvorbě mužských a ženských pohlavních znaků a ženského cyklu. Má tedy pozitivní účinky při poruchách vaječníků, prostaty a varlat. Kromě toho se aventurinu připisují pozitivní účinky na ledviny, močový měchýř, krev a lymfu.
Zvláště dobrý pro Štíry
 • Štír má největší tendenci ze všech znamení fixovat se ve svých citech. Tomuto znamení se proto připisuje i obraz stojící vody. Červený aventurin mu ukazuje, že tento postoj podkopává jeho životnost, a pomáhá mu uvolnit zablokovanou energii a znovu ji uvést do pohybu, což dodává jeho životu novou vitalitu.

Aventurin zelený

 • otevírá cestu léčivým, harmonizujícím silám přírody
 • podporuje vyrovnanost a léčbu citů
 • rozveseluje, uvolňuje a dodává vnitřní klid
Zelený aventurin nás spojuje s léčivou silou přírody. Pomáhá nám vstřebat do sebe její vnitřní harmonii a otevřít duši jemné energii, která působí i nad rámec svých viditelných projevů. Pokud ho máme na ruce při procházce zelenou přírodou, vstřebáváme s pomocí energetického náramku hlouběji do sebe léčivý vliv lesů, luk a polí a budeme se moci snáze uvolnit od stresu každodenního života.
Jemná, něžně vibrující zeleň tohoto kamene ovlivňuje především centrum srdce. Aventurin uklidňuje srdeční zmatky a vysílá srdci své uklidňující a hojivé paprsky. Má tedy vyrovnávací vliv na city, dodává nám vnitřní harmonii a tichou radost. Kdykoli jsme emočně silně napjati, může nám pomoci uchovat si vnitřní i vnější uvolněnost.
Uklidňuje stres
Hojivé vibrace zeleného aventurinu působí velmi konejšivě. Protože v sobě má léčivou zeleň srdeční čakry, je vhodný především pro problémy v této oblasti. Vzhledem k jeho uklidňujícímu účinku se ho používá k podpoře léčby srdečních onemocnění podmíněných stresem a emocemi. I při kožních chorobách nervového původu, vyrážkách a ekzémech je znám svým zmírňujícím účinkem.
Vhodný pro Býky, Raky a Střelce
 • Zelený aventurin podporuje vnitřní spojení Býka s přírodou a pomáhá mu načerpat z něj sílu a klid. Nastoluje u něj harmonii s přírodními procesy růstu a z toho vyplývá pocit bezpečí a radost ze života.
 • U Raka uklidňuje emocionální zmatky, jimž je toto znamení vzhledem j své senzibilní citlivosti často vystaveno. Prohlubuje svůj citový vztah k účinným silám přírody a dává jim z něj čerpat klid a novou energii.
 • Aktivní energii Střelce doplňuje zelený aventurin silou, která pramení z vnitřního klidu. Ladí ho na energie přírody a dává mu rozpoznat psychické síly, které působí za všemi jevy.