3. prosince 2016

Obsidián

Obsidián mahagonový

 • chrání před nežádoucími vlivy
 • podporuje emoční růst a vnitřní sílu
 • dodává mír, uvolnění a harmonii
 • otevírá srdce a duši krásám stvoření
 • upevňuje a prohlubuje spojení srdcí
Zelený nefrit se svým vzhledem i účinky velmi podobá známému jadeitu. Až do 19. století se jadeit a nefrit považovaly za stejný kámen.
Nefrit nám dodává harmonii a mír. Jeho uklidňující, uvolňující účinky otevírají naše srdce a umožňují nám objevit a prožít krásu všeho živého ve všech formách a podobách.
Jeho vibrace podporují velmi jemným, příjemným způsobem náš emoční růst. Upevňuje a prohlubuje všechny srdeční vazby. Při ublíženosti a smutku nám pomáhá tyto pocity překonat, abychom se mohli znovu smířit se životem.
Již za starých časů se nefrit nosil na ochranu před psychickým ovlivňováním. Podporuje tak naši schopnost uchovat si vlastní identitu a vnitřní sílu a nepřipustit, abychom podlehli tlaku vnějších okolností nebo jiných lidí. V obtížných dobách nás podporuje v odhodlání dostat se zpět k vnitřní rovnováze a žít podle svého srdce.
Tradiční lék na ledviny
Nefrit je klasický kámen léčící ledviny; posiluje jejich funkci a zmírňuje zánětlivé procesy v krajině ledvin, močového měchýře a močovodů. Předchází rovněž tvorbě ledvinových kamenů. Kromě toho se mu připisuje obecně odkyselující účinek a schopnost pročistit tělní tekutiny. K tomu by se ovšem měl nosit delší dobu na těle.
Nefrit je příznivý pro Ryby a Váhy
 • Nefrit nastoluje harmonii s empatickými a láskyplně jemnými povahovými rysy lidí narozených v Rybách, podporuje je a posiluje. Pomáhá jim svěřit se moudrosti vlastního srdce a mění jejich duši v širokou nádobu, která přijímá život v celé jeho kráse a plnosti.
 • Váhám tento kámen pomáhá dosáhnout jejich cílů jemností a schopností empatie, takže lidé narození v tomto znamení neztrácejí pocit vnitřního míru a harmonie.

Obsidián vločkový

 • dodává vnitřní pevnost a sílu
 • podporuje procesy přeměny
 • vyvádí z nejistoty k novým strukturám, které odpovídají naší hlubší podstatě
Jako člen skupiny obsidiánů pochází i vločkový obsidián ze žhnoucího nitra naší Země a na denní světlo byl vyvržen jako lávová masa. Po ochlazení a ztvrdnutí pak při pomalém procesu přeměny došlo k vytváření krystalický struktur, které připomínají sněhové vločky, mraky nebo i květy.
Tento kámen nám otevírá přístup k našim vlastním hlubinám, konfrontuje nás s jejich silami a podporuje procesy přeměny, které z nich vycházejí. Dopomáhá k tomu, aby z amorfních sil v neznámých oblastech našeho vědomí vyrostly struktury, které vyjadřují krásu a jasnost. Podporuje tak náš vnitřní růst a rozvoj k individuální osobnosti. Z toho procesu nám vyrůstá vnitřní nezvratitelná síla.
V období nejistoty nebo v době, kdy naše city ovládne chaos, nám tento kámen pomáhá nalézt cestu k novým živoucím strukturám, které odpovídají naší nejvnitřnější podstatě a dodávají nám sílu a jistotu. Vločkový obsidián se těšil vysoké vážnosti jako amulet a léčivý kámen především u původních obyvatel Ameriky.
Podporuje tekoucí funkce
Tento kámen zmírňuje poruchy prokrvování a prohřívá prý studené, špatně prokrvené ruce a nohy. Příznivé účinky má údajně i u Buergerovy choroby. Užívá se rovněž při dně a revmatismu.
Tento kámen provází Štíry
 • Vločkový obsidián podporuje Štíry při jejich procesech "zemři a staň se", doprovází je na jejich cestách do hlubin vlastního nitra a pomáhá jim načerpat z toho nový život, sílu a jistotu.